Rudenėlio šventė

Ruduo – toks nuostabus metų laikas . Nuo medžių krenta auksiniai lapai, o į šiltus kraštus žiemoti išskrenda paukščiai. Sodo ir daržo gėrybės jau skuba patogiai įsitaisyti rūsiuose, na o pačios gražiausios ir linksmiausios atkeliavo į mūsų darželį švęsti Rudenėlio šventės. Šventės veiklose sėkmingai pitaikėme STEAM idėjas.Vaikai buvo skatinami tyrinėti, pažinti, kurti, konstruoti,  įgyti matematinių žinių.

Šventės metu kartu su pasakos veikėjais senele, seneliu, anūkėle ir katinėliu pasidžiaugėme visų užaugintomis daržovėmis, aptarėme jų įvairovę. Ypač įspūdingai atrodė didieji moliūgai.Visi kartu juos matavome – o kuris gi iš jų storiausias ir didžiausias? Pats didžiausias užaugo ,,Žvirbliukų“ grupėje. Jam ir atiteko auksinė karūna. Sidabrinės karūnos laimėtojas ,,Nykštukų“ grupės moliūgas, o trečiąja vieta ir bronzine karūna apdovanotas ,,Ežiukų“ grupės moliūgėlis.
                 Šventėje minėme  mįsles, dainavome ir šokome. Vaikai, kartu su savo mokytojomis, tėveliais iš pačių išaugintų daržovių ir surinktos gamtinės medžiagos kūrė linksmus, įspūdingus pasakų veikėjus, o medžiai pasipuošė pačių suvertais vėjo varpeliais.Vėliau vaikai stebėdami rudenėjančios gamtos požymius tyrinėjo, ieškojo, stebėjo, skaičiavo artimoje aplinkoje ir noriai bandė atlikti jiems pateiktas užduotis.

Buvo malonu stebėti, kaip patirtinės vaikų veiklos lauke skatina kūrybiškai veikti, sužadina vaikų smalsumą ir  suteikia  daug gerų emocijų.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audrutė Maciulevičienė