“Mažųjų Velykėlės”

Velykos – pati linksmiausia pavasario šventė. Ji siejama su nauja gyvybės pradžia,o pats svarbiausias Velykų akcentas – margučiai. Kiaušiniai nuo senovės marginami įvairiais raštais ir spalvomis. Visos jos turi savo reikšmę. Juoda spalva – tai žemė, gausa, pilnatvė. Raudona – gimimas, gyvenimas, energija. Žalia – augimas, sveikata, ramybė. Geltona – derlius, šviesa, jaukumas. Mėlyna reiškia dangų ir palaimą. 

Prienų l/d "Pasaka' vaikučius  į velykinį rytmetį pakvietė Velykų bobutė. "Kačiukų" grupės auklėtoja R. Jankauskienė, persirengusi Velykų bobute, į pagalbą pasikvietė kiškius – "Voveriukų" grupės auklėtoją D.Laukaitienę ir "Pelėdžiukų" grupės auklėtoją L.Bendinskienę. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Vėliau bobutė pakvietė visus pasportuoti. Vaikai rideno balionėlius, mediniais šaukštais nešė ir rideno margučius. Po smagių pramogų bobutė šventės dalyvius apdovanojo velykinėmis vaišėmis.

Kitą dieną Velykų bobutė aplankė ir darželio mažiausius – "Viščiukų" ir "Žvirbliukų" grupių vaikučius. Mama kiškienė ir gaidelis giedorius pakvietė kiškučiais ir viščiukais persirengusius mažuosius pašokti, padainuoti ir linksmai pažaisti. Nebuvo kada nuobodžiauti ir gausiam tėvelių būriui. Mamos ir tėčiai minė mįsles, kartu su savo mažyliais šoko, dainavo, rideno margučius. Šventės pabaigoje Velykų bobutė visiems įteikė lauktuves ir pakvietė bėgti į lauką, o pati išskubėjo aplankyti kitus jos laukiančius vaikučius.