„Pasakiečiai” švenčia Lietuvos gimtadienį

Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši,
Vaikų širdim ir rankomis tapyta.
Nors esam dar labai maži,
Be galo mylim savo šalį šitą.
(I. Šeduikienė)

 

„Pasakiečiai” švenčia Lietuvos gimtadienį 

Vasarį paskelbėme tautiškumo mėnesiu. Su ugdytiniais daug kalbėjome apie savo gimtinę Lietuvą, diskutavome ar gera joje gyventi, aiškinomės kuo mūsų šalis ypatinga ir garsi. Vaikų kūrybiškumas ir meilė Tėvynei atsiskleidė vaikų kūrybiniuose darbeliuose: surengėme meninių darbų parodėlę „Gimtinės spalvos”, o grupėse vaikai kūrė Lietuvos žemėlapius, įžymias pilis, trispalves.

Vasario 15 – osios rytmetį linksmai nusiteikę, pasipuošę tautiniais akcentais vaikai, tėveliai, seneliai bei ugdytojai rinkosi į mūsų kraštiečio tautodailininko Jono Bieliausko šiaudiniais sodais šventiškai papuoštą darželio salę paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 101 –ąsias metines. Skambant lietuvių liaudies muzikai rytmetį pradėjome auklėtojų šokiu. Vaikai, lydimi auklėtojos, garbingai įnešė lietuvišką naminę duoną, rugių pėdą ir rankų darbo medinę verpstę. Savo gimtinę Lietuvą sveikinome eilėraščiais, nuotaikingomis dainelėmis ir smagiais šokiais.

Šventės metu visus lydėjo pakili nuotaika, veidai spindėjo meile Lietuvai. Na, o koks gimtadienis be svečių ir dovanų. Šioje šventėje dalyvavo ir visus sveikino Prienų savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė. Visų darželio grupių vaikučiai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis – knygelėmis apie gimtąją šalį bei kvapnia ir labai  skania duonos riekele.

Viso darželio bendruomenė siekiame, kad mūsų ugdytiniai geriau pažintų savo gimtinę Lietuvą,  suprastų kaip mes mylime savo kraštą, nes jį kuriame patys. Tad turime stengtis visi, kad mums čia būtų gera gyventi ir galėtume didžiuotis būdami lietuviais.

Auklėtojų Jūratės Černauskienės, Aurelijos Mozūraitės,

Dalės Savickaitės, Astos Rauluševičienės informacija