MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

Gegužės mėnesį Prienų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo vykdomos mokomosios pamokėlės stiprinančios pėdų raumenis ir raiščius: „Sveikos vaiko pėdutės“.

Plokščiapėdystė – tai dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija, kuri susiformuoja tada, kai pėdų raiščiai ir jų kojų raumenys yra susilpnėję. Silpni raumenys ir raiščiai greitai išsitempia ir nebeišlaiko taisyklingos pėdos formos. Kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis? Sušlapinkite vaiko pėdutes vandeniu ir perveskite vaiką basomis kojomis per kambarį. Pažiūrėkite, kokie vaiko pėdučių atspaudai.

 Darželyje dirbanti visuomenės sveikatos specialistė su „Voveriukų“, „Kačiukų“, „Ančiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniais ir jų auklėtojomis atliko įvairius, judrius pratimus, kurie aktyvina pėdos skliautą, mažina virtimą į vidų: pėdučių mankštas, keliavimas lanku, praėjo balansinio ir dygliuoto kelio eiseną. Kojų pirštų pagalba buvo bandoma nupiešti veideliui šypseną, nosį, plaukus. Išskleiskite didelį laikraščio lapą ir paprašėme vaikų jį sugniaužyti į kamuoliuką. Vėliau pamėginome paimti kamuoliuką kojų pirštukais ir įmesti į šalia stovintį krepšį. Pratimai verčia aktyviau dirbti pėdos raumenis, todėl vystosi taisyklingas pėdos skliautas.

Visi patyrė daug teigiamų emocijų, svarbu, kad pėdučių mankštos būtų įdomios, patrauklios, nes priešingu atveju vaikai pratimus atliks nenoriai ir nebus pasiekta pageidaujamo poveikio. Kartu su auklėtojomis rekomendavome mankštas tęsti šeimoje, vasaros laikotarpiu, kai vaikai nelanko įstaigos ir kur sąlygos palankios vaikščioti basomis.

Linkime linksmos ir saugios vasaros!

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą

Oksana Voronkova