Išvyka į kaimą

Ruduo mums padovanojo nuostabų spalį. Paprastai spalis jau būna ūkanotas rudens mėnuo, bet tik ne šiemet. Naudodamiesi gamtos suteikta proga Prienų  lopšelio-darželio „Pasaka“  „Kiškučių“ grupės vaikučiai ir auklėtojos  įgyvendino savo grupėje vykdomą projektą „Pažinkime gyvūnus“. Daugelis auklėtinių gyvena mieste ir susipažinę tik sukeliais dažniau matomais gyvūnėliais. Mokykliniu autobusiuku suplanavome nuvykti į Pociūnų kaimą pas auklėtinės Milenos  močiutę Aldutę ir dieduką Algimantą Gaučius. Į jų ūkį mus palydėjo Milenos mamytė Danutė.

Pirmiausia sustojome ganykloje, kur aptvare ganėsi keturi dieduko mylimi žirgai. Netrukus į ganyklą atvažiavo ir jų šeimininkas.  Iš Algimanto pasakojimo vaikai sužinojo, kuris iš ristūnų jauniausias, kuris labiausiai išdykęs, ką arkliukai valgo, kodėl kai kurių kojytės surištos virvele, supančiuotos. Važiuodami toliau link diedukų sodybos stabtelėjome prie ganykloje besiganančios karvutės. Sodyboje mus pasitiko  draugiškai nusiteikusi  šunytė Nika, kuri linksmai vizgino uodegą apuostinėdama kiekvieną svečią.  Susitikome su saulutėje besišildančiu katinu Rudolfu.  Aldutės ir Algimanto ūkyje vaikai turėjo galimybę pamatyti ne tik įvairiaspalvių vištų, kuoduotų ančių, įvairių rūšių karvelių, bet ir mažylių viščiukų. Mažieji apsilankė jų vištidėje, stebėjo, kur paukščiai deda kiaušinius, kur ir ką jie  lesa. O klojime, tarp saugomų maisto atsargų  žiemai radome vežimą kukurūzų burbuolių. Vaikai su dideliu entuziazmu pasisiūlė jų prilukštenti. Ir padirbėjome, ir  savo smulkiąją  motoriką patreniravome.

Močiutės  Aldutės lydimi užėjome į tvartelį susipažinti su juodu veršeliu ir gausia kiaulių šeimyna. Drąsiausiems vaikams didžioji kiaulė leidosi ir paglostoma. Diedukas Algimantas pristatė savo gamybos lauko krosnį, ant kurios ruošiamas  valgis kiaulėms- ėdalas.

Na, o koks gi ūkis be kombaino ir traktorių, į kuriuos buvo smalsu įlipti ne tik berniukams, bet ir mergaitėms.

Po puikios edukacinės veiklos ūkyje šeimininkai pakvietė į pavėsinę netoli miško. Čia visi vaišinomės ne tik savo suneštinėmis vaišėmis, bet ragavome Milenos  mamytės Danutės spausto varškės sūrio, Elados ir Dovydo tėvelių bitučių  surinkto medaus, šeimininkų ruoštų kaimiškų lašinukų. Laikas prabėgo nepastebimai, vaikai dar norėjo pabūti, pasidžiaugti nuostabia gamta, tyru ir gaiviu oru ošiančiu mišku, beribe kiemo erdve.

Belieka pasidžiaugti, kad  vis dar atsiranda mūsų kaimuose darbščių, nuoširdžių žmonių, kurie puoselėja kaimiškas tradicijas ir dalinasi savo patirtimi ir  turi ką parodyti augančiai kartai.

Nuoširdžiai dėkojame Milenos mamytei Danutei ir ūkio šeimininkams Aldutei ir Algimantui Gaučiams už šiltą priėmimą.

„Kiškučių” grupės auklėtojos Dalė Savickaitė ir Aurelija Mozūraitė